Sve je već broj bežičnih Bluetooth slušalica za mobilne telefone koje omogućavaju istovremeno povezivanje dva mobilna telefona, čime se rešava problem sve većeg broja vlasnika dva aparata. Manija zvana handsfree počela je krajem prošle godine kada je na snagu stupio nov Zakon o bezbednosti saobraćaja, kojim je propisano da vozač ako želi da komunicira mobilnim telefonom to može učiniti ali samo putem dodatne opreme koja će mu omogućiti da su mu slobodne obe ruke. Ova novina je naterala mnoge vozače da nabave Bluetooth slušalice, koje se bežično povezuju sa mobilnim telefonom i na taj način omogućuvaju najelegantniju komunikaciju za volanom. Ipak, ovde se javio jedan problem - šta ako vozač ima dva telefona? Ovu prepreku je do pre nekoliko meseci bilo prilično teško preskočiti, jer su tzv. multipoint slušalice (omogućavaju povezivanje dva telefona na jednu slušalicu) bile veoma retke, a samim tim i skupe. Na svu sreću, nove serije slušalica nezavisnih proizvođača (nisu deo kompanija koje proizvode mobilne telefone) u ponudi imaju upravo takve multipoint modele.
Sve je već broj bežičnih Bluetooth slušalica za mobilne telefone koje omogućavaju istovremeno povezivanje dva mobilna telefona, čime se rešava problem sve većeg broja vlasnika dva aparata.
Manija zvana handsfree počela je krajem prošle godine kada je na snagu stupio nov Zakon o bezbednosti saobraćaja, kojim je propisano da vozač ako želi da komunicira mobilnim telefonom to može učiniti ali samo putem dodatne opreme koja će mu omogućiti da su mu slobodne obe ruke. Ova novina je naterala mnoge vozače da nabave Bluetooth slušalice, koje se bežično povezuju sa mobilnim telefonom i na taj način omogućuvaju najelegantniju komunikaciju za volanom.
Ipak, ovde se javio jedan problem - šta ako vozač ima dva telefona? Ovu prepreku je do pre nekoliko meseci bilo prilično teško preskočiti, jer su tzv. multipoint slušalice (omogućavaju povezivanje dva telefona na jednu slušalicu) bile veoma retke, a samim tim i skupe. Na svu sreću, nove serije slušalica nezavisnih proizvođača (nisu deo kompanija koje proizvode mobilne telefone) u ponudi imaju upravo takve multipoint modele. Sada vam predstavljamo tri najreprezentativnije Bluetooth slušalice.
Jabra Stone
Kako Jabra stiže iz Danske, prestonice dizajna, njen vrhunski dizajn i ne čudi. Ipak je u pitanju najsmeliji i najuspeliji dizajn koji smo do sad mogli da vidimo. Model se sastoji iz praktično dva dela - slušalice i baze, koji zajedno čine „oblutak“. Sama slušalica je veoma mala i lagana i veoma jednostavno se kači isključivo na desno uvo. Naravno, tu je multipoint funkcija za povezivanje dva telefona istovremeno, kao i DSP tehnologija eliminisanja buke. Sve ovo znači da Stone nećete ni osetiti na uvu, a omogućiće vam najbolju moguću komunikaciju. Da je reč o jednom od najnaprednijih modela govori i činjenica da je cela površina slušalice osetljiva na dodir, pa se blagim prevlačenjem prsta gore ili dole zvuk pojačava, odnosno utišava. Ujedno, ta površina je i fizički taster za uspostavljanje ili prekid veze. Jedina stvar, pored cene, koja nije na najvišem nivou jeste autonomija (zbog male baterije ugrađene u slušalicu). Ali kako i baza sadrži svoju bateriju, to omogućava lako dopunjavanje same slušalice.
cena: 9.999 dinara
Plantronics Discovery 925
Ovaj model je pripadnik nove serije poznatog proizvođača slušalica, kompanije Plantronics. Sa upečatljivim V-dizajnom, multipoint funkcijom i stilizovanom portabl zaštitnom kutijicom/punjačem, Discovery 925 predstavlja i jednu od najlepših, ali i najkvalitetnijih slušalica na tržištu. To se naročito odnosi na kvalitet zvuka u slušalici, gde AudioIQ sistem za redukciju šuma i buke doprinosi najboljem kvalitetu glasa na oba kraja „žice“. Slušalica se namešta direktnim umetanjem u ušnu školjku. Iako do sad nismo bili pobornici ovakvog tipa nošenja, sada možemo reći da smo mišljenje promenili za 180 stepeni. Naime, zahvaljujući silikonskim adapterima, Discovery 925 leži u uvu kao saliven. Sve uobičajene funkcije su podržane, uključujući pozivanje poslednjeg broja i prebacivanje glasa na telefon, i obrnuto.
QuickPair sistem i ovde doprinosi lakom povezivanju telefona sa slušalicom. Autonomija je odlična, a kao i kod modela Jabra Stone i ovde je moguća dopuna preko „baze.
cena: 5999 dinara
Avantalk TrexPro
Avantalk je proizvođač koji se nedavno pojavio na našem tržištu, a njihovi modeli se odlikuju odličnim odnosom cene i kvaliteta. Model TrexPro pripada višoj kategoriji zahvaljujući multipoint podršci i naprednim funkcijama eliminisanja okolne buke, jer ispod „haube“ krije dva zvučnika koji omogućuju znatno bolje filtriranje zvuka u bučnom okruženju.
Kvalitet zvuka u uobičajenom, tišem ambijentu je zaista odličan, dok smo u jako bučnim sredinama ipak imali manjih problema, pri čemu naši sagovornici nisu imali nikakve primedbe na jasnoću i jačinu zvuka koji dopire sa naše strane.
Autonomijom smo u ovom slučaju više nego zadovoljni (pet sati razgovora, šest dana u pripravnosti, prosečno vreme punjenja između jedan i po i dva i po sata, u zavisnosti od vrste punjača - TrexPro je moguće puniti preko računara USB porta, kao i u kolima preko „upaljača“). Kad se sve sabere, po ovoj ceni teško je naći kvalitetniji model.
cena: 2.899 dinara